Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Klatovy, Czech Republic
Vítejte na stránkách chovu koní lusitano a e-shopu HDGhorse.cz
0 items - 0 Kč 0

PŘIPOUŠTĚNÍ

Sezona 2023 pro nás bude úžasná!

Do našeho chovu jsme měli možnost koupit úžasného, chovatelsky prověřeného

plemenného hřebce lusitano QUIMISMO.

Quimismo pochází z chovu černých lusitánů Ortigão Costa který byl založený v roce 1963 Luísem Jorgem. Ten se zavázal vytvořit elitu černých koní.

Ortigão Costa – Luis Jorg. Zdroj: coudelariaortigaocosta.com

Díky výjimečné kráse, výjimečnému charakteru a pracovitosti dosáhli koně Ortigão Costa nespočet úspěchů. V současné době jsou považováni za zvířata prémiové kvality, zejména v drezurních sportech a v arénách býčích zápasů.

Ortigão Costa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Quimismo je charakterní černý hřebec o výšce 158 cm. Jedná se o hřebce v původním “starém” typu, který je mnoha chovateli a jezdci velice žádaný pro svou krásu, kompaktnost, pracovitost, statečnost a vynikající vyrovnaný lusitánský charakter, který předává na potomky.

V současnosti má 59 registrovaných potomků lusitano a mnoho podílových.

Hřebce nabízíme i vám. Připouštět může všechna plemena, u všech bude vystaven přípouštěcí lístek (Quimismo bude zapsán v původu hříběte). Ideální je samozřejmě na klisny lusitano.

V posledních letech je velmi žádané křížení s teplokrevnými klisnami, kde dochází k propojení lusitánského charakteru, krásy a teplokrevného sportovního potenciálu. Velmi oblíbené a fungující spojení je také s klisnami plemene QH, fríské klisny, arab, andauský kůň…

Co od QUIMISMA můžete očekávat?

Quimi je velmi vhodný pro vyrovnání charakteru, předává nádherný tvar hlavy, kompaktní stavbu těla s výbornou kostrou a širokým majestátným krkem. Zkrátka nádherné talentované zvíře, se kterým se vám bude krásně a lehce kráčet životem.

Barva sice nejezdí … ale pokud máte klisnu která by mohla dát černou, je zde velká šance na vraného potomka :-)

Letos Quimismo oslaví 26. narozeniny, ale tady platí, že věk je jen číslo. Jeho životní energie stále září, a tak pevně věříme, že lusitánská dlouhověkost nám dovolí, aby tu s námi byl ještě dlouho.

Hřebec byl před sezonou zkontrolován, odebrán, kompletně vyšetřen a je perfektně připravený randit s klisnami.

PODMÍNKY PŘIPOUŠTĚNÍ

  • Sezona zahájena od února 2023
  • Připouštěcí poplatek je 20.000 Kč vč. DPH pro klisny lusitano a 12.000 Kč vč. DPH pro všechna ostatní plemena.
  • Pokud klisna potratí, v dané sezoně má další připouštění v ceně.
  • V případě zájmu můžeme poskytnout i mražené dávky.

Prosím o pochopení… Quimisma potřebujeme především pro svůj chov, a tak je možné, že během sezóny omezíme počet připouštěných klisen pro zachování maximálního welfare. :-)

POTOMCI

PŮVOD

Otec MARQUÊS je charakterní černý hřebec s uchovněním za 72bodů! Výška tohoto hřebce je 168 cm, hřebec má 34 uchovněných potomků!!

Za zmínku určitě stojí vynikající děd! Hřebec NEPTUNO (77,5 bodu) s pohybem hodnoceným 13 body a výšce 161 cm! Zajímavostí je, že tento hřebec ještě ve 27 letech dal 3 potomky (hřebec RENOVO 74,5 bodu, klisna ROMÃ DO NEPTUNO 73,5 bodu a klisna RETINTA 70,5 bodu).

Bába XAQUEMA (76,5 bodu), to je sen každého chovatele! 155 cm vysoká hnědka s pohybem za 12 bodů, za svůj život dala 11 potomků z toho 10 uchovněných (8 nad 70 bodů a hřebce DAMASCO 81,5 bodu!)

Matka JUIZA je prochována na černou barvu, její výška je 154 cm a pohyb byl hodnocen 12 body! Tato klisna porodila 3 hřebce a jednu klisnu. Otec této klisny je černý hřebec ZAIRE, který byl uchovněn za 71,5 bodu. Má 34 uchovněných potomků, z toho 25 potomků nad 70 bodů!

QUIMISMO VIDEO

 

QUIMISMO FOTOGALERIE