Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK
0 items - 0 Kč 0

Standard plemene LUSITANO

ESCORIAL hřebec - Campline horse
ESCORIAL hřebec – Campline horse

(ideální model se 100body)

TYP Eumertrický, subkonvexní kůň s hmotností kolem 500 kg. Oblé tvary čtvercového rámce.
VÝŠKA měřená v 6 letech (průměrně):

  • klisna: 1,55m
  • hřebec: 1,60m

BARVA nejčastěji ryzáci, hnědáci a jejich odstíny.

TEMPERAMENT ušlechtilý, velkorysý a horlivý. Vždy učenlivý a ochotný.

POHYB energetický s dostatečnou akcí a prostorem. Velmi pohodný pro jezdce.

SCHOPNOSTI přirozený sklon ke koncentraci, velké predispozice v akademickém ježdění. Odvaha a nadšení (dobytek, býčí zápasy atd..)

HLAVA dobrých propozic, střední délky, suchá. Málo vyvinuté mandibulární rameno a relativně dlouhé tváře, profil mírně subkonvexní a čelo mírně klenuté (vystupuje mezi obočím). Elipsovité, velké, živé oči. Expresivní a sebevědomý kůň. Uši jsou středně dlouhé, jemné, štíhlé a výrazné.

KRK středně dlouhý, klenutý. Široký u kořene s dobrým nasazením na ramenou, vycházející z kohoutku bez zvýrazněného propadu.

FADO
FADO

KOHOUTEK dobře zvýrazněný, prodloužený v hladkém přechodu mezi hřbetem a krkem. Vždy mírně vyšší než záď. Hřebci mívají větší tukový polštář ve kterém se může ztrácet. Nicméně vždy musí být dobře viditelné rameno.

HRUDNÍK střední amplitudy, hluboký a svalnatý.

ŽEBRA jsou dobře vyvinutá, objemná a hluboká. Žebra jsou mírně klenutá, šikmo se napojující k páteři. Vzniká tak vcelku krátký ale plný bok.

PLECE dlouhá, šikmá a dobře osvalená.

BEDRA krátká, široká, svalnatá, mírně konvexní, dobře připojené ke hřbetu a záďi, se kterou tvoří souvislou a dokonale harmonickou linii.

HŘBET je silný, kulatý, dobrých proporcí, mírně šikmý. V profilu je konvexní, harmonické a nepříliš zřetelné hrboly kyčlí dývají záďi elipsovitý tvar. Ohon nasazený v křivce zádi je bohatý, dlouhý  a hedvábný.

KONČETINY harmonické, dobře osvalené. Suché a široké koleno. Holeně jsou suché s dobře zvýrazněnými šlachami. Poměrně dlouhé  a šikmé spěnky. Dobře rostlá, pravidelná kopyta. Svalnatá stehna. Čéška je umístěna svisle od špice kyčle. Zadní končetiny mají relativně uzavřené úhly (přirozené sklony ke shromáždění).

Zdroj : APSL, volně přeloženo do češtiny.

Foto:

  • ESCORIAL hřebec – Campline horse
  • FADO https://mariachambell.wixsite.com/coudelariamc/zazu
ESCORIAL hřebec - Campline horse
ESCORIAL hřebec – Campline horse

 

 

Zanechat komentář